اخبار و اطلاعیه ها پنجشنبه 9 آبان 1398 ساعت 8:40

هشدار فائو درباره تأثير تغييرات اقليمي بر امنيت غذايي

هشدار فائو درباره تأثير تغييرات اقليمي بر امنيت غذايي

هشدار فائو درباره تأثير تغييرات اقليمي بر امنيت غذايي 


فائو هشدار داد که گستره خشکي‌ها و شهرهاي روبه‌رشد در آسيا با سرعتي بيش از ميانگين جهاني در حال گرم‌شدن هستند که تأثيرات قابل توجهي بر امنيت غذايي دارد 

 

به گزارش خبرگزاري تسنيم فائو مي‌گويد منطقه آسيا و اقيانوسيه از جمله آسيب‌پذيرترين مناطق جهان در برابر ناامني غذايي و تأثيرات ناشي از رخدادهاي شديد آب‌وهوايي است؛ بررسي‌ها نشان مي‌دهند که دماي برخي شهرهاي منطقه آسيا هم‌اکنون بين 0.2 تا 2.6 درجه سانتي‌گراد بيشتر از ميانگين جهاني است.

 

 سازمان خواربار و کشاورزي ملل متحد (فائو) هشدار مي‌دهد که گستره خشکي‌ها و شهرهاي روبه‌رشد در منطقه آسيا با سرعتي بيش از ميانگين جهاني در حال گرم‌شدن هستند؛ مسئله‌اي که تأثيرات قابل توجهي بر امنيت غذايي و معيشت ميليون‌ها نفر در اين منطقه از جهان خواهد گذاشت.

 

براساس گزارش «اقليم و زمين» که مشترکا از سوي فائو و شماري از ديگر نهادهاي سازمان ملل تهيه شده است، دماي برخي شهرهاي منطقه آسيا هم‌اکنون بين 0.2 تا 2.6 درجه سانتي‌گراد بيشتر از ميانگين جهاني است.

 

اين در حالي است که کشورهاي منطقه آسيا و اقيانوسيه که از جمله آسيب‌پذيرترين مناطق جهان در برابر ناامني غذايي و تأثيرات ناشي از رخدادهاي شديد آب‌وهوايي هستند، حدود نيم ميليارد نفر که از سوءتغذيه رنج مي‌برند را در خود جاي داده‌اند،‌ جمعيتي که شامل بيش از نيمي از افراد مبتلا به سوءتغذيه در جهان است.

 

 


منبع: خبرگزاری تسنیم شرکت سبزین اعتماد راه آینده  تعداد بازدید : 422 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی:  کشاورزی کشاورز سرا سبزین اعتماد راه آینده واردات کود فائو اقلیم زمین خواربار آسیا کود کودکشاورزی Ekin Traim Sera


بازگشت

لینک های مفید خدمات الکترونیکی اطلاعات بازرگانی کشورها

تماس با ما

تهران - خیابان شیراز جنوبی - بلوار علیخانی - پلاک 43 - طبقه 8
تلفن تماس : 7-88211405 (021)
مشهد - بلوار وکیل آباد - خیابان صیاد شیرازی - نبش صیاد 4 - ساختمان آماتیس - طبقه اول - واحد 1
تلفن تماس : 38648688 (051)
فکس : 38910344 (051)
پست الکترونیک : Info@agrosera.com
X