اخبار و اطلاعیه ها چهار شنبه 28 مهر 1400 ساعت 8:47

سخنگوی کمیسیون «کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست» مجلس گفت: صنعت هسته‌ای در خدمت بخش کشاورزی/ مجلس به جد پیگیر کشاورزی هسته‌ای است

سخنگوی کمیسیون «کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست» مجلس گفت: مقدمات فناوری کشاورزی هسته‌ای در کشور ما فراهم بوده، اما متأسفانه تجاری‌سازی و وارد عرصه کار نشده است لذا هم سازمان انرژی اتمی و هم وزارت جهاد کشاورزی و هم وزارت صمت باید دست‌به‌دست هم دهند و این شرایط را در کشور ایجاد کنند.

حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به ضرورت  استفاده از کاربردهای صنعت هسته‌ای در بخش  کشاورزی، اظهار داشت: ما در این بخش ظرفیت استفاده از فناوری «گاما» و «الکترون» را در اختیار داریم.

وی تاکید کرد: مجموعه این ظرفیت هسته‌ای به ویژه می‌تواند برای نگهداشت محصول کشاورزی مد نظر قرار گیرد. به عنوان مثال ما به واسطه فرایند «گاما» می‌توانیم میوه‌ای که در فصل برداشت قیمتش بسیار پایین است را با استفاده از این فناوری  در سردخانه‌ها نگه داریم و شب عید این محصول را وارد بازار کنیم.

آزادی‌خواه تصریح کرد: مقدمات فناوری کشاورزی هسته‌ای در کشور ما فراهم بوده و اما متاسفانه تجاری‌سازی و وارد عرصه کار نشده است لذا هم سازمان انرژی اتمی و هم وزارت جهادکشاورزی و هم وزارت صمت باید دست به دست هم دهند و این شرایط را در کشور ایجاد کنند.

وی بیان داشت: یکی از بهترین راه‌ها و سهل الوصول‌ترین راه‌ها برای حمایت از تولید داخل و به حداقل رساندن صادرات استفاده از این فناوری‌ها در زمینه کشاورزی هسته‌ای است تا به اصطلاح بتوانیم مزه هسته‌ای شدن را به مذاق مردم بچشانیم.

سخنگوی کمیسیون «کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست» مجلس اظهار داشت: کشاورزی هسته‌ای یکی از موضوعاتی است که کمیسیون کشاورزی مجلس به جد آن را دنبال خواهد کرد.
 

 


منبع: https://www.mizan.news/003DFY  تعداد بازدید : 150 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی:  مجلس شورای اسلامی، مجلس یازدهم، صنعت هسته‌ای در خدمت بخش کشاورزی


بازگشت

لینک های مفید خدمات الکترونیکی اطلاعات بازرگانی کشورها

تماس با ما

تهران - خیابان شیراز جنوبی - بلوار علیخانی - پلاک 43 - طبقه 8
تلفن تماس : 7-88211405 (021)
مشهد، بلوار وکیل آباد، بلوار دانش آموز، نبش دانش آموز 15، ساختمان آئین، پلاک 360، طبقه 5، واحد 503
تلفن تماس 1 : 38648688 (051)
تلفن تماس 2 : 36035344 (051)
پست الکترونیک : Info@agrosera.com
شروع گفتگو سلام برای شروع چت در واتس اپ بر روی یکی از کارشناسان زیر کلیک کنید
X