اخبار و اطلاعیه ها یکشنبه 25 مهر 1400 ساعت 8:27

وزیر جهاد کشاورزی: تلاش ما این است که جایگاه کشاورز به رسمیت شناخته شود / کار را باید به کشاورز واگذار کرد / تشکل های کشاورزی ایفای نقش کنند
تلاش ما در دولت سیزدهم این است که جایگاه کشاورز به رسمیت شناخته شود.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه تلاش ما در دولت سیزدهم این است که جایگاه کشاورز به رسمیت شناخته شود گفت: من دقیقاً مسائل و مشکلات بخش کشاورزی، دردها، مسائل باغدار، عشایر و دامدار را از نزدیک شنیده ام؛ برای حل آن راهی نیست مگر با قدرت خود کشاورز و تشکل‌های کشاورزی انجام شود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: سهم کشور ایران در تامین غذای همسایه های خود دو درصد است این به آن معنا است که ظرفیت ها و بستر های لازم مهیا نشده است؛ فناوری را در کشاورزی وارد نکرده ایم، بهره وری پائین است و روستائیان مهاجرت کرده اند.

به گزارش دهقان نیوز به نقل از ایانا، سید جواد ساداتی نژاد در سفر خود به استان فارس در شورای اداری شهرستان داراب تصریح کرد: کاستی های مذکور موجب شده است فاصله بین کشاورز پیشرو که در جمع خود شما هم حضور دارند ده برابر بیشتر از متوسط تولید کشور باشد.

به گفته وی؛ ظرفیت اقلیمی کشورمان، علی رغم خشکسالی ها و بی آبی هایی که بر ما تحمیل شده است، می‌تواند غذای خودمان و غذای بسیاری از جمعیت اطراف مان را تولید و تامین کند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه رئیس جمهور دستور دادند، جهاد سازندگی احیا شود، به دلیل اینکه روستاها مورد غفلت قرار گرفته‌اند، افزود: روستاهای ما کانون تولید کشاورزی هستند و رسالت روستا تولید و اشتغال بوده که رها شده است.

به گفته وی؛ نگاه دولت به رفع محرومیت و رفع تبعیض و بی عدالتی در اقصی نقاط کشور است از این رو وزرا به شهرستان ها اعزام می شوند تا با دیدن همین تنگناها و مشکلاتی که مغفول است چاره جویی شود.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه تلاش ما در دولت سیزدهم این است که جایگاه کشاورز به رسمیت شناخته شود، اظهار کرد: من دقیقاً مسائل و مشکلات بخش کشاورزی، دردها، مسائل باغدار، عشایر و دامدار را از نزدیک شنیده ام؛ برای حل آن راهی نیست مگر با قدرت خود کشاورز و تشکل‌های کشاورزی انجام شود.

اتحادیه ها و تشکل های کشاورزی ایفای نقش کنند

او با بیان اینکه دولت مردمی است و ما اعتقاد داریم با محوریت دستوری در کشاورزی کار درست نمی شود، افزود: به اعتقاد من کار را باید به کشاورز واگذار کرد، به دامدار باید واگذار کرد، اتحادیه ها و تشکل ها باید در سیاست گذاری نقش خود را ایفا کنند و در برنامه ریزی ها باشند.

وی به درخواست های صادرات دام نیز اشاره کرد و افزود: چرا باید عشایر ما دام تولید کند آنگاه دامش قاچاق شود و آن طرف مرز قاچاقچی پنج برابر بیشتر به فروش برساند؛ صادرات دام با مجری گری شرکت پشتیبانی امور دام و با مباشرت اتحادیه های عشایری از هفته گذشته مصوب شده است اما در سطح محدود و مدیریت شده که قیمت گوشت در داخل کشور هم دچار افزایش نشود.
 

 


منبع: https://dehghannews.ir/?p=57315  تعداد بازدید : 2160 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی:  جایگاه کشاورز، تشکل های کشاورزی


بازگشت

لینک های مفید خدمات الکترونیکی اطلاعات بازرگانی کشورها

تماس با ما

تهران - خیابان شیراز جنوبی - بلوار علیخانی - پلاک 43 - طبقه 8
تلفن تماس : 7-88211405 (021)
مشهد، بلوار وکیل آباد، بلوار دانش آموز، نبش دانش آموز 15، ساختمان آیین، پلاک 360، طبقه 5، واحد 503
051-38648688 051-36036627
051-36035344 051-36032890
پست الکترونیک : Info@agrosera.com
شروع گفتگو سلام برای شروع چت در واتس اپ بر روی یکی از کارشناسان زیر کلیک کنید
X
agro