اخبار و اطلاعیه ها چهار شنبه 25 فروردین 1400 ساعت 8:30

طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی تصویب شد

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس گفت: با موافقت اعضای کمیسیون کشاورزی طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی تصویب و در اسرع وقت در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی:

طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی تصویب شد


 
تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌ زیست مجلس گفت: با موافقت اعضای کمیسیون کشاورزی

طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی تصویب و در اسرع وقت در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود.


به گزارش ایرنا از خانه ملت، معین‌الدین سعیدی در تشریح نشست روز سه‌شنبه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، گفت: در جلسه امروز کمیسیون طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان نظرات خود را ارائه کردند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی افزود: نباید نگاه شعاری به فرمایشات مقام معظم رهبری و شعار تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها داشت باشیم، بلکه باید ساز و کار اجرایی شدن آنها را مدنظر قرار دهیم.

سعیدی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بحث پشتبانی و مانع‌زدایی‌ها مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته بود اعضای کمیسیون کشاورزی طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی را تهیه و مورد بررسی قرار دادند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه بروکراسی کشور خصوصا در حوزه تولیدات کشاورزی باعث کم انگیزگی تعداد زیادی از کشاورزان شده و مشکلات عدیده‌ای را در زمینه صدرو مجوزها شاهد هستیم، تصریح کرد: گاهی فرآینده بروکراسی صدرو مجوز به قدری طولانی می‌شود که تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران انگیزه ندارند و برای تسهیل این مسیر طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی تهیه شده است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی با موافقت هیات رئیسه به فوریت در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: بر اساس طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی ستادی تحت عنوان تنظیم بازار کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی، وزیر اموراقتصاد و دارایی، وزیر صمت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس کل بانک مرکزی، وزیر دادگستری، وزیر راه و شهرسازی، رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی، رئیس اتاق اصناف و نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی به عنوان ناظر و چهار نفر کشاورز خبره منتخب وزیر جهاد کشاورزی تشکیل می‌شود.

نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برش شهرستانی ستاد تنظیم بازار کشاورزی نیز تشکیل می‌شود که در آن درخواست متقاضیان تولید و سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی بررسی می‌شود و اگر منافات قانونی نداشته باشد در اسرع وقت تصویب می‌شود، در این ستاد روند استعلام‌ها که بسیار وقت‌گیر است تسهیل می‌شود.

 


منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران - ایرنا، سبزین اعتماد راه آینده  تعداد بازدید : 1520 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی:  رفع موانع تولید کشاورزی، پشتبانی و مانع‌زدایی‌ها،


بازگشت

لینک های مفید خدمات الکترونیکی اطلاعات بازرگانی کشورها

تماس با ما

تهران - خیابان شیراز جنوبی - بلوار علیخانی - پلاک 43 - طبقه 8
تلفن تماس : 7-88211405 (021)
مشهد، بلوار وکیل آباد، بلوار دانش آموز، نبش دانش آموز 15، ساختمان آیین، پلاک 360، طبقه 5، واحد 503
051-38648688 051-36036627
051-36035344 051-36032890
پست الکترونیک : Info@agrosera.com
شروع گفتگو سلام برای شروع چت در واتس اپ بر روی یکی از کارشناسان زیر کلیک کنید
X
agro